تاریخ 1397/02/23 زمان 16:15:07 بازدید 288
حضور علمي بيمارستان ابن سينا در چهل و دومین کنگره سالیانه جامعه جراحان ایران

چهل و دومين كنگره ساليانه جامعه جراحان ايران 15 الي 19 ارديبهشت 97 با سخنراني معاون درمان بيمارستان ابن سينا دكتر محمد كاظميان در پانل تخصصي و حضور دكتر سيد نجات حسيني از پزشكان ابن سينا بعنوان دبير كنگره در مركز همايش هاي رازي برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي بيمارستان ابن سينا، دكتر محمد كاظميان معاون درمان، با ارائه سخنرانی و پاسخ به سوالات حاضرین در خصوص مسائل پزشكي قانوني و اخلاق پزشكي در پانل تخصصي انجمن جراحي پلاستيك و ترميمي در كنگره جامعه جراحان ايران ، اظهارنظر نمودند.

آقاي دكتر سيد نجات حسيني از همكاران جراح پلاستيك بيمارستان ابن سينا بعنوان دبير كنگره حضور داشتند.

جنبه هاي اخلاق پزشكي در عملكرد تخصصي جراحي پلاستيك، موضوع رضايت و برائت و نقش آن در آگاهي بخشي به بيماران ، حمايت حقوقي از بيمار و پزشك و نيز موضوع خطاهاي پزشكي و نحوه رسيدگي به آن در سازمان هاي مربوطه از جمله سازمان نظام پزشكي و سازمان پزشكي قانوني در اين پانل به بحث گذاشته شد.

دكتر كاظميان در پانل؛ ضمن ارائه آمار ميزان شكايات رشته تخصصي جراحي پلاستيك و ترميمي با 391 مورد شكايت در سال 1395، اين رشته را در رتبه هشتم در بين تخصص هاي مورد شكايت قرار داد كه كاهش نسبي ميزان شكايات را نسبت به سال 94 نشان مي دهد.

لازم به ذكر است، ميزان محكوميت كادر درماني در مجموع شكايات ثبت شده در پزشكي قانوني كشور در سال  95،  43 % بوده است.

معاون درمان بيمارستان ابن سينا عوامل متعددي از جمله، ارتباط موثر و صادقانه با بيمار، اطلاع رساني آگاهانه و مناسب به بيمار در خصوص نحوه اقدام و عوارض احتمالي، ارائه اطلاعات شفاف در خصوص هزينه هاي درمان و رعايت تعرفه هاي مصوب و نيز ايجاد اعتماد و اطمينان در رابطه پزشك با بيمار را بعنوان عواملی كه مي تواند در كاهش شكايات نقش مهمي ايفا نمايند، معرفی نمودند.

آدرس : تهران ، فلكه دوم صادقيه ابتداي بلوار آيت الله كاشاني

تلفن : 47900

فاکس : 44070784

کد پستی : 1481798113

ایمیل : info@Ebnesinahospital.com

تلفن روابط عمومي : 47909050