تاریخ 1395/07/04 زمان 13:51:00 بازدید 1315
آغاز همکاری ایران و عمان در حوزه گردشگری سلامت

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت عمان در حالی آغاز به کار کرد که ایران در این نمایشگاه به منظور جذب گردشگر سلامت حضور پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح روز بیستم سپتامبر نمایشگاه بین‌المللی سلامت عمان در شهر مسقط توسط آقای معالی شیخ خالد بن عمر المرهون وزیر خدمات شهری عمران افتتاح شد و افراد بلندپایه عمانی و سفرای کشورهای هند، آلمان و ایران در این نمایشگاه حضور پیدا کردند. همچنین پاویون ایران در نمایشگاه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده تا جایی که وزرای کشور عمان با رضایتمندی از این غرفه دیدن کردند.

در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت عمان نشستی تخصصی با حضور نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، سازمان توسعه تجارت، رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری ایران، اعضای انجمن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، استانداری زاهدان و همچنین مراکز و بیمارستان های حاضر در پاویون گردشگری سلامت ایران مانند بيمارستان ابن سينا، عرفان، رضوي و .. با موضوع توسعه گردشگری سلامت و بررسی چالش‌های پیش رو و ارائه راهکارهای مناسب بحث و تبادل نظر شد. در این راستا مقرر شد تا انجمن توسعه گردشگری سلامت نسبت به ارائه شاخص های گردشگری سلامت و تعریف فرآیندی مطلوب به منظور جذب گردشگر ورودی اقدام کند.

در حاشیه این نمایشگاه جلسه‌ای بین اتاق بازرگانی عمان و مقامات ایرانی و ۱۵ نفر از سرمایه‌گذاران و فعالان گردشگری در پاویون ایران حضور پیدا کردند. این جلسه نیز با همت نماینده اطلاع‌رسانی ایران در عمان برگزار شد و در آن قائم مقام سازمان توسعه تجارت، رئیس شهرک‌های صنعتی و صنایع متوسط و کوچک به همراه مدیرکل دفتر هماهنگی‌های گردشگری سازمان میراث فرهنگی حضور داشتند، همچنین نشست‌هایی در حوزه گردشگری سلامت برگزار شد و به اهم فعالیت‌های هماهنگی برای برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با موضوع گردشگری سلامت، حوزه فرهنگ و طبیعت گردی، تصمیماتی گرفته شد تا این فعالیت‌ها به صورت دوجانبه بین ایران و عمان انجام شود.

برگزاری فم‌تورهای آشناسازی نیز از جمله مصوبات این نشست‌ها بود، همچنین قرار شد تا تفاهم نامه همکاری با محوریت گردشگری تخصصی بین وزیر گردشگری عمان و سازمان میراث فرهنگی نیز پیگیری شود. این تفاهم نامه در راستای توسعه گردشگری بین دو کشور خواهد بود.

آدرس : تهران ، فلكه دوم صادقيه ابتداي بلوار آيت الله كاشاني

تلفن : 47900

فاکس : 44070784

کد پستی : 1481798113

ایمیل : info@Ebnesinahospital.com

تلفن روابط عمومي : 47909050